مدیریت ایمنی: ايمني اصل ضروري از اشتغال به شمار مي رود.

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

رد سفید هواپیما در آسمان

AIRCRAFT IN SKYهواپيماهاي جت وقتي در ارتفاعات بالا پرواز مي‌كنند رد سفيد ابر مانندي را در پشت خود ايجاد مي‌كنند. دليل ايجاد اين ابر سفيد رنگ همان است كه باعث ايجاد بخار بازدم نفس در زمستان مي‌شود.

در ارتفاعات بالا، غلظت گازهاي هوا بسيار پايين است و هم‌چنين دماي هوا نيز پايين است. در اين شرايط گازهاي متراكم و مرطوبي كه از موتور جت خارج مي‌شود يخ مي‌زنند و به‌صورت ابري سفيد رنگ در دنباله هواپيما ردي را به‌جا مي‌گذارند.[...]

هنگامي كه موتور جت به‌كار مي‌افتد موادي از آن خارج مي‌شود كه عمدتا شامل دي اكسيد كربن، اكسيدهاي نيتروژن و سولفور، بنزين سوخته نشده و دوده و بخار آب است. «دوده» خارج شده از موتور جت بستر مناسبي را براي تراكم بخار آب فراهم مي‌كند.

به اين معني كه ذرات بخار آب با چسبيدن به ذرات دوده، متراكم مي‌شوند شروع به تشكيل يخ مي‌كنند. با سرد شدن بخار آب هنگام خروج از موتور، ابري از بلورهاي يخ و ذرات معلق تشكيل مي‌شود كه همان ابر سفيدي است كه ما پشت هواپيماي در حال پرواز در ارتفاع مي‌بينيم.

طول، قطر و ميزان ماندگاري ابر ايجاد شده در پشت موتور جت هواپيما بستگي به شرايط جوي در آن ارتفاع دارد و گاهي مي‌توان از آن براي پيش‌بيني وضع هوا استفاده كرد. ابر سفيد رقيق و با دوام كم نشان‌دهنده رطوبت كم هوا است و اين به‌معناي هوايي آرام است.

تماس با ما

آدرس: تهران، فرودگاه مهرآباد

شرکت خدمات فرودگاهی همراه کوشا کیش

تلفن: 02144631383

شماره فاکس: 02189776959

ایمیل: info[at]koushakish[.]com

+ آخرین بروز رسانی: چهارشنبه 18 مهر 2017 1:03:09 ب ظ .