مدیریت ایمنی: خطر خبر نمي کند، آماده باشيم.

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

اقدامات کارمند خدمات مسافر در زمان پذیرش مسافر

check in passenger in airport کارمند خدمات مسافر برای پذیرش مسافر در کانتر وظایفی بر عهده دارد که در این مطلب به آن اشاره می گردد. [...]

ادامه مطلب: اقدامات کارمند خدمات مسافر در زمان پذیرش مسافر

وسایل ناتوان کننده حاوی گاز دی اکسید کربن و یا گازهای غیرقابل اشتعال

Small non-flammable gas sylinders

وسایل ناتوان کننده حاوی گاز دی اکسید کربن و یا گازهای غیرقابل اشتعال حداکثر دوسیلندر کوچک تعبیه شده در جلیقه نجات و دو سیلندر یدکی که ظرفیت آنها نباید بیش از 50 میلی لیتر باشد خلبان 《نیازی نیست》 از موقعیت این کالا مطلع باشد ولی نیاز به تایید شرکت هواپیمایی 《دارد》.

مسافر 《میتواند》 اینگونه کالا ها را هم در چمدان خود حمل کند و هم در بار دستی و هم همراه خود (در جیب) در هواپیما ببرد.

بخشی از مقررات پذیرش جامه دان همراه مسافران

BAGGAGE CHECK-IN

حتی المقدور از پذیرش بسته های غیر ا ستاندارد مانند بسته های شکستنی،گونی پیچ، کارتن ها، بسته های ابزار آلات و لوا زم یدکی ، اوراق بانکی، پول، طلا، جواهرات، مدارک و نمونه ها، و سایر وسایل غیر از جامه دان مسافر خوداری بعمل آورده و در صورت عدم اظهار مسافر نسبت به محتویات بسته و همچنین اجبار به حمل بسته مسافر ضمن استفاده ا ز تگ محدودیت به مسافر یادآور شده شرکت هیچگونه مسولیتی درقبال خسارت دیدن این گونه بسته ها نخواهد داشت.

از پذیرش بسته های بیش از 32 کیلو گرم ، صندوقهای چوبی وفلزی ، بسته های تحت فشا ر ، فاسد شدنی و مصالح ساختمانی و هر گونه وسایلی که باعث خسا رت رسیدن به جا مه دان مسافرا ن دیگر گردد خودداری شود. این گونه بسته ها میبا یست از طریق قسمت بار و با صدور بار نامه پذیرش شوند.

در مورد محتویا ت داخل بسته مسافر فقط به اظهارات مسافر اکتفا گردد.

ادامه مطلب: بخشی از مقررات پذیرش جامه دان همراه مسافران

وسایل ایجاد کننده حرارت (کالای خطرناک)

Heat Producing Articles

تجهیزات باتری دار با قابلیت ایجاد حرارت بالا که در اثر فعال شدن می توانند ایجاد آتش نمایند (مانند لامپ های غواصی) باید باتری وسیله تولید کننده حرارت از یکدیگر جدا شوند. باتری های جدا شده باید از اتصالی محافظت شوند. (مثلا در قاب محافظ یا محفظه مخصوص خود قرار گیرند و یا با چسب عایق شده و در بسته یا کسیه های مجزا قرا داده شوند.)

حمل آن در جامدان چک شده و ساک دستی مسافر مجاز است ولی همراه مسافر (در جیب) مجاز نمی باشد.

نیازی به اطلاع خلبان از موقعیت کالا نیست ولی نیاز به تایید ایستگاه برای پذیرش اینگونه بارها می باشد.

 

در برخورد با مسافر چه بگوییم و چه نگوییم؟!

در برخورد با مسافر چه بگوییم و چه نگوییمدر برخورد با مسافر باید دقت کنیم چه بگوییم و چه نگوییم.

⛔️ نگوییم : شرکت تعطیل است نمی توانم کمک کنم.
بگوییم :فردا صبح که مسئولان بیایند کار شما را انجام می دهیم.

⛔️ نگوییم : من نمی توانم کاری بکنم. ایستگاه (رئیس) باید دستور دهد.
بگوییم : دستور ایستگاه (رئیس) مورد نیاز است، الان موافقت او را می گیرم.

⛔️ نگوییم : نمی دانم چه کسی باید این کار را انجام دهد، به من مربوط نیست.
بگوییم : الان کسی را که باید این کار را انجام دهد، پیدا می کنم تا با او صحبت کنید.

مواردی که مسافر نمی تواند همراه خود در کابین هواپیما حمل کند

مواردی که مسافر نمی تواند همراه خود در کابین هواپیما حمل کند بقرار زیر می باشد:

وسایل ناتوان کننده/دستگاه شوک الکتریکی: از قبیل اسپری فلفل، شوکر و... که برای سلامت انسان مضر است.

صندوق یا کیف های امنیتی: انواع کیف های مجهز به سیستم امنیتی که در ساختمان آنها کالاهای خطرناکی چون باطری لیتیوم، مواد منفجره و... به کار رفته بکلی ممنوع است.

مهمات(فشنگ برای اسلحه های ورزشی) در بسته بندی ایمن: این مواد صرفا به بخش 1.4 S باشماره های un0014 و un0012 محدود شده و مقدار مجاز آن حداکثر 5 کیلو ناخالص برای هر مسافر است و مسافران نیز اجازه استفاده از معافیت های یکدیگر را ندارند.

ویلچرهای الکتریکی یا سایر لوازم برقی متحرک مشابه که با باطری خشک کار می کنند: باطری این نوع لوازم باید در جای خود محکم شود و قطب های مثبت و منفی آن جدا و سر باطری عایق بندی شود تا از هرگونه اتصالی جلوگیری به عمل آید.

ویلچرهای الکتریکی یا سایر لوازم برقی متحرک مشابه که با باطری مرطوب کار می کنند: در این ویلچرها باطری باید محکم و ثابت شده و سپس سیم های باطری جدا شده و قطب های مثبت و منفی آن ایزوله گردد. سر باطری عایق بندی شود، ویلچر حتماً باید بصورت ایستاده بارگیری، حمل و تخلیه گردد تا از صدمه زدن به سایر بارها جلوگیری شود. در غیر اینصورت باید باطری جدا شده و ویلچر بدون هیچ محدودیتی از طریق Checked Baggage ارسال گردد. سپس باطری جدا شده و با بسته بندی مناسب برای مواد خورنده و با الصاق برچسب های لازم از طریق کارگو ارسال گردد.

اجاق های پیک نیک (کمپ) و سایر مخازن سوخت حاوی مایعات قابل اشتعال: این نوع کالاها به شرطی قابل حمل هستند که مخازن سوخت آنها کاملا خالی و فاقد هر نوع مایعات قابل اشتعال باشند.

اسپری های غیر سمی و غیر قابل اشتعال: این نوع اسپری ها هیچ خطر فرعی ندارند و برای مصارف ورزشی و خانگی به کار رفته می شود.

تماس با ما

آدرس: تهران، فرودگاه مهرآباد

شرکت خدمات فرودگاهی همراه کوشا کیش

تلفن: 02144631383

شماره فاکس: 02189776959

ایمیل: info[at]koushakish[.]com

+ آخرین بروز رسانی: چهارشنبه 18 مهر 2017 1:03:09 ب ظ .